8 звичних речей, які в космосі виглядають зовсім інакше

20 вересня 2018 р. 13:24

Космос стає все більш доступним для людства. Зараз там літають не тільки ракети і космічні кораблі, а й, наприклад, електромобіль Tesla. Можливо, через декылька десятків років вже і ми з вами будемо подорожувати по орбіті. Однак потрібно бути готовим до того, що навіть буденні речі, до яких ми звикли, в космосі виглядають йдуть зовсім інакше: вода закипає у вигляді однієї великої бульбашки, а спати потрібно в вертикальному положенні.

Представляємо 8 дивовижних речей, які відбуваються в космічному просторі.

1.Язик полум'я перетворюється в кулю

alt text

У космосі полум'я вогню буде не витягнутим вгору, а округлим, так як в невагомості відсутні легкі і важкі гази (а також сила тяжіння), які впливають на полум'я і сприяють його розгоранню. Саме тому в космічному просторі вогонь рівномірно розходиться по сторонам і утворює теплу кульку, яка ще й дуже швидко згасає.

2.Не можна закип'ятити чайник

alt text

Коли ми кип'ятимо воду вдома, ми можемо побачити, як при цьому утворюється багато маленьких бульбашок. У невагомості ж відсутня конвекція, при якій нижні шари речовини нагріваються, стають легше і спливають. Тому вода закипає тільки в тому конкретному місці, де відбувається нагрів. Саме там і з'являється одина велика бульбашка.

3.Спати можна тільки пристебнувшись

alt text

Космічні станції обладнані спеціальною кабіною, всередині якої є прив'язаний до стіни вертикальний спальний мішок. Людина забирається в нього, щоб зафіксувати своє положення. Навпроти мішка встановлений ноутбук, і в разі безсоння на ньому можна подивитися якісь відео перед сном. Подушки і матраци тут не потрібні через відсутність гравітації. Однак, незважаючи на всю комфортабельність подібних умов, найчастіше астронавти сплять по 6 годин на добу, а не стандартні для Землі 8-9 годин.

4.Не варто пити газовану воду

alt text

На Землі рідина опускається на дно нашого шлунка, а гази піднімаються вгору, від чого і відбувається відрижка. У невагомості ж через відсутність сили тяжіння існує таке явище, як «волога відрижка» - коли з організму виходить не тільки повітря, а й рідина. Саме тому космонавти не п'ють газовані напої.

5.Псується зір

alt text

Повертаючись додому з космічної подорожі, астронавти часто скаржаться на погіршення зору і розвиток короткозорості або далекозорості. Пов'язано це з тим, що в умовах невагомості рідина в організмі прагне вгору і, накопичуючись, тисне на сітківку і стінку ока, деформуючи його природну форму. Подібні зміни помітні у більшості космонавтів, і, на жаль, частіше за все вони незворотні.

6.Постійно потієш

alt text

В невагомості порушується природний процес тепловіддачі (знову ж таки, через відсутність конвекції), і тіло постійно потіє в спробі охолодитися. Крім того, в невагомості піт не здатний стікати з шкіри і випаровуватися - він просто накопичується на поверхні тіла. Тому під час фізичних навантажень космонавти повинні набагато частіше протирати обличчя спеціальним абсорбуючим рушником.

7.Не знаєш, коли хочеться в туалет

alt text

За рахунок того, що в космосі відсутня сила тяжіння, астронавти не відчувають тиску при наповненні свого сечового міхура. Тому вони повинні ходити в туалет з періодичністю раз в 2 години. Коли ж астронавти виходять у відкритий космос і надягають скафандри, вони зобов'язані носити підгузники.

8.Більше спецій і ніяких парфумів

alt text

У космосі зі смаковими і нюховими рецепторами людини відбуваються зміни. Смак їжі приглушується, і вона починає здаватися несолоною, негострою або взагалі позбавленою смаку. Тому в їжу для космонавтів завжди додають гострі соуси і кладуть більше приправ. Що ж стосується запахів, то їх сприйняття, навпаки, загострюється: навіть свіжий аромат може здатися занадто солодким і викликати головний біль у оточуючих. Так що ніяких парфумів на космічному кораблі!

Поділитись в соціальних мережах

Останні новини

 • 18 грудня 2018 р. 17:03
  Подарунковий сертифікат
  Не знаєш, що подарувати коханій людині, подрузі, другу, мамі, колезі? Подаруй подорож до зірок, незвіданих планет та галактик зі сферичним кінотеатром ATMASFERA 360. Подарунковий сертифікат дає можлив...
 • 23 жовтня 2018 р. 9:20
  Акція!
  Тільки до 26 жовтня! Відвідування Науково-природничого музею + перегляд сеансу з двох сферичних фільмів зі знижкою! Приходь до нас в цифровий планетарій ATMASFERA360, покажи квиток в музей і отримуй -...
 • 10 жовтня 2018 р. 13:33
  ATMASFERA360 на GeoFest Dnipro 2018!
  Сферичний кінотеатр і цифровий планетарій на «GEOFEST DNIPRO 2018»! З 10.10 - 14.10 в м Дніпро пройде перший фестиваль наук про Землю «GEOFEST DNIPRO 2018»! Родзинкою фестивалю стане найсучасніший циф...
2013-2019 © ATMASFERA 360
Розробка: DevRain Solutions