10 міфів про космос, створених кінематографом

4 серпня 2016 р. 9:25

Космос навіть в наш час здається таємничим і привабливим. Багато в чому знання про космос складаються у нас при перегляді захоплюючих кінострічок про пригоди міжгалактичних мандрівників. Спробуємо за допомогою 10 фактів зруйнувати фальшиві стереотипи, які прийшли з кінематографа:

Міф 1. Космос дозволяє чути звуки

alt text

Земляни живуть на поверхні планети, де нас оточує досить щільне середовище. В процесі еволюції земні істоти отримали можливість збирати й інтерпретувати вібрацію навколишнього повітря або води. Зрозуміло, має таку здатність і людина, яка отримує у такий спосіб значний обсяг корисної інформації. Оскільки в космосі відсутні і атмосфера, і рідина, то немає там і провідних хвиль вібрації - відповідно, немає і звуку. Рев двигунів і гуркіт вибухів, що лунають в фільмах про космос, кажуть лише про бурхливу фантазію сценаристів.

Міф 2. Людина, що знаходиться у Космосі приречена на миттєве замерзання

alt text

У космічному просторі дійсно панує холод. Але згадаємо - теплообмін можливий лише при фізичній взаємодії частинок. Оскільки в космосі частинки відсутні, то і охолодження тіла людини відбувається надзвичайно повільно. Космонавт швидше задихнеться, ніж замерзне.

Міф 3. Космос дозволяє безмежно нарощувати швидкість

alt text

Багатьом здається, що відсутність сили тяжіння і опору повітря дозволять об'єктам в космосі безмежно розганятися. У реальності такий розгін обмежується відсутністю нескінченного джерела палива.

Міф 4. У космосі можливі пожежі

alt text

Звичний для всіх нас вогонь - це горіння газів в повітряному середовищі. Там, де немає повітря, неможливе і горіння. Єдине подібне явище, яке можна спостерігати в космосі - це спалах, який «харчується» повітрям від космічного судна.

Міф 5. Радянські космонавти для записів на орбіті використовували олівці

alt text

Кажуть, що розробка американцями ручки, що дозволяє писати в умовах невагомості, зажадала від NASA великих витрат і багато часу. А ось радянські космонавти застосовували для записів олівці з графітовими стрижнями. Але це помилка. Згадаймо, що при писанні олівцем маленькі стружки від графітового стержня падають з аркуша паперу. В умовах невагомості стружки б циркулювали в системі подачі повітря корабля, а його мешканцям доводилося дихати частинками графіту, що протипоказано.

Міф 6. Людина на поверхні Марса може задихнутися або навіть вибухнути через різницю внутрішнього і зовнішнього тисків.

alt text

Людина, що опинилася на Марсі без захисного скафандра, задихнеться - атмосфера планети сильно розріджена. Але для вибуху, тиску всередині тіла людини явно не достатньо. Цього не відбувалося навіть при розгерметизації скафандра в космічному просторі.

Міф 7. Для руху навколо корабля космонавти використовують реактивні ранці

alt text

Струмінь стислого повітря реально можна використовувати для пересування. Але ранці призначаються для екстрених випадків, коли космонавт випадково віддалиться на небезпечну відстань від свого корабля. Для пересувань на пристойні відстані до ранця потрібно було б докладати об'ємні рюкзаки для зберігання стисненого повітря.

Міф 8. Проліт корабля крізь пояс астероїдів дуже складний

alt text

Стійким міфом про пояси астероїдів ми також зобов'язані кінофільмів. Але треба відзначити, що велика щільність поясів астероїдів є лише за космічними мірками. В реалі «проміжки» між уламками розміром в півкілометра, що утворюють такі пояси вимірюються сотнями тисяч кілометрів.

Міф 9. Місяць має «темну сторону»

alt text

Реальним фактом є те, що з Землі не видно його зворотнього боку. Але це не доводить, що на нього ніколи не падає сонячне світло. Сонце висвітлює кожну частину поверхні Місяця, але нам постійно видно лише одну сторону Місяця.

Міф 10. При знаходженні в космічному просторі астронавти перебувають в стані повної невагомості

alt text

Нерідко обговорюють всілякі негативні наслідки від життя людини в умовах - «повністю без гравітації». Земляни ніколи ще не були в повній невагомості. Наші астронавти не літали далі за Місяць, а там також діє земне гравітаційне поле. Завдяки гравітації всі космонавти настільки заворожуюче «плавають» у просторі.

Поділитись в соціальних мережах

Останні новини

 • 18 грудня 2018 р. 17:03
  Подарунковий сертифікат
  Не знаєш, що подарувати коханій людині, подрузі, другу, мамі, колезі? Подаруй подорож до зірок, незвіданих планет та галактик зі сферичним кінотеатром ATMASFERA 360. Подарунковий сертифікат дає можлив...
 • 23 жовтня 2018 р. 9:20
  Акція!
  Тільки до 26 жовтня! Відвідування Науково-природничого музею + перегляд сеансу з двох сферичних фільмів зі знижкою! Приходь до нас в цифровий планетарій ATMASFERA360, покажи квиток в музей і отримуй -...
 • 10 жовтня 2018 р. 13:33
  ATMASFERA360 на GeoFest Dnipro 2018!
  Сферичний кінотеатр і цифровий планетарій на «GEOFEST DNIPRO 2018»! З 10.10 - 14.10 в м Дніпро пройде перший фестиваль наук про Землю «GEOFEST DNIPRO 2018»! Родзинкою фестивалю стане найсучасніший циф...
2013-2019 © ATMASFERA 360
Розробка: DevRain Solutions