10 неймовірних книг про величний Космос

14 червня 2016 р. 13:09

Наш Всесвіт настільки величезний, що всі його таємниці ми розгадаємо дуже і дуже нескоро. Але мріяти і будувати здогади можемо вже зараз: яке життя нас чекає на інших планетах, як змінимося ми самі і який виберемо шлях. ATMASFERA 360 зібрала 10 книг, які перенесуть вас до зірок.

alt text Ден Сіммонс «Пісні Гіперіона»

Дилогія «Пісні Гіперіона» - це величезний світ майбутнього. Світ міжзоряної Гегемонії, що зв'язує сотні планет, космічних кочівників і всемогутніх іскін, таємничих Гробниць Часу і безжального «ангела смерті» Шрайка. Світ, в якому химерно переплелися долі Солдата і Священика, Вченої і Поета, Детектива і Консула. Книга приголомшує!

alt text Орсон Скотт Кард «Гра Ендера»

Земна цивілізація під загрозою. Уже сім десятиліть людство веде безвиграшну війну з чужої інопланетною расою, і шансів на перемогу майже не залишилося. Але на Землі народжується геній, дитина, яка здатна виграти цю війну. Правда, заплативши велику ціну і зваливши на себе вантаж вагою в мільярди життів - адже діти вірять всьому, що говорять дорослі, і дуже люблять грати.

alt text Дуглас Адамс «Автостопом по галактиці»

Культова книга начебто і про космос, аж ні: про звичайних людей, наших сучасників, про безглуздість випадку і бюрократичної машини. Додайте фірмовий гумор Адамса і отримаєте найвеселіший кінець світу в своєму житті.

alt text Джеймс Корі «Пробудження Левіафана»

Людство успішно колонізувало Сонячну систему. Марс, Місяць і Пояс Астероїдів вже заселені, але зірки як і раніше приховують чимало небезпек. Водовоз «Кентербері», що транспортує лід з кілець Сатурна до станцій Пояса Астероїдів, засікає сигнал лиха від корабля «Скопулі». Але на борту корабля немає жодної живої душі.

alt text Генрі Лайон Олді «Ойкумена»

Масштабний цикл «Ойкумена» - це літературна гра, «космічна симфонія», вправа для думки і уяви читача. Це оригінальний світ епохи космічної експансії, неможливий і достовірний одночасно. «Ойкумена» - це люди, крокуючі крізь зірки.

alt text Вадим Панов «Герметікон»

Всесвіт Герметікона - це космічний аналог земного XIX століття: міжзоряні цепеліни, світські раути, горді амбітні аристократи. Тут науково-технічна революція розвивається пліч-о-пліч з алхімією і астрологією, а парові двигуни не поступаються двигунам внутрішнього згоряння. Тут ведуться війни - за гроші, владу і право диктувати свою волю всім освоєним людьми світах.

alt text Лоїс Макмастер Буджолд «Гра Форов»

Майлз Форкосиган - син Регента імперії Барраяр і інвалід від народження в суспільстві, яке не терпить фізичних недоліків: каліка з крихкими кістками і зростом півтора метра. Зате до біса розумний і харизматичний. Один з найбільш незвичайних книжкових героїв, і роман, а то і весь цикл, можна сміливо читати заради нього одного.

alt text Джордж Мартін «Подорожі Тафа»

Так, Джордж Мартін написав не тільки «Гру престолів». Таф - екоінженер, вегетаріанець, сноб і любитель кішок, якому дістався величезний космічний корабель зниклої тисячі років назад раси Сіячів, на борту якого зберігаються ДНК більшості тварин і рослин, які відомі всесвіту. Тепер Таф - найманець, який за «розумну» плату вирішує проблеми цілих світів.

alt text Сергій Лук'яненко «Лінія мрій»

Гарний, розвинений, але жорстокий світ, де смерті більше немає. Безсмертя давно вже стало ходовим, хоча і дорогим товаром. Заради покупки безсмертя готові на все бізнесмени і пілоти, герої і злочинці, чоловіки і жінки - ще б пак, кому захочеться вмирати, раз є альтернатива! Вони ще не розуміють, що, воскреснувши, знову будуть змушені прийняти жорстокі правила гри без правил.

alt text Френк Герберт «Дюна»

Культова «Дюна» - це прописаний до дрібниць світ, драматичне переплетення доль і повноцінна філософська система. Але не тільки: це дорослішання, зрада і велика любов. Це дивовижні герої, які не просто прагнуть вижити або заробити, а герої справжні, які не пошкодують життя, якщо інакше не можна. Не дарма «Дюну» читають вже без малого 50 років.

Поділитись в соціальних мережах

Останні новини

 • 18 грудня 2018 р. 17:03
  Подарунковий сертифікат
  Не знаєш, що подарувати коханій людині, подрузі, другу, мамі, колезі? Подаруй подорож до зірок, незвіданих планет та галактик зі сферичним кінотеатром ATMASFERA 360. Подарунковий сертифікат дає можлив...
 • 23 жовтня 2018 р. 9:20
  Акція!
  Тільки до 26 жовтня! Відвідування Науково-природничого музею + перегляд сеансу з двох сферичних фільмів зі знижкою! Приходь до нас в цифровий планетарій ATMASFERA360, покажи квиток в музей і отримуй -...
 • 10 жовтня 2018 р. 13:33
  ATMASFERA360 на GeoFest Dnipro 2018!
  Сферичний кінотеатр і цифровий планетарій на «GEOFEST DNIPRO 2018»! З 10.10 - 14.10 в м Дніпро пройде перший фестиваль наук про Землю «GEOFEST DNIPRO 2018»! Родзинкою фестивалю стане найсучасніший циф...
2013-2019 © ATMASFERA 360
Розробка: DevRain Solutions