20 кадрів міжгалактичної краси

10 червня 2016 р. 12:55

Навколо Землі ось уже 25 років літає самий пильний телескоп, який належить людству. Завдяки тому, що атмосфера нашої рідної планети не заважає йому зосередитися, він може побачити речі, які таким же телескопам на Землі недоступні. Знімки робляться під час астрономічних спостережень. Велика їх частина цікава тільки вченим, але на сайті "Хаббла" намагаються викладати і фотографії, визнані найкрасивішими і здатними порадувати всіх людей незалежно від вміння знайти Полярну зірку на небі. ATMASFERA 360 обрала для вас самі яскраві фотографії, зроблені за допомогою телескопа "Хаббл". Отже, насолоджуйтесь :)

alt text

«Таємнича гора» - стовп пилу і газу довжиною в три світлових роки в туманності Кіля.

alt text

Туманність "Кільце" - останки зірки, що світяться. Вона колись була схожа на наше Сонце.

alt text

Спіральна галактика "Сомбреро" в сузір'ї Діви. Багато астрономів припускають, що в центрі галактики знаходиться надмасивна чорна діра.

alt text

Туманність Sharpless 2-106 в формі пісочного годинника. Припускають, що форма туманності пояснюється масивними зірками всередині неї.

alt text

Об'єкт "Хога" - кільцеподібна галактика в сузір'ї Змії. У центрі галактики скупчення старих зірок жовтого кольору, навколо - кільце з більш молодих блакитних зірок.

alt text

"Роза" - велика спіральна галактика UGC 1810 в сузір'ї Андромеди.

alt text

Втікаюча галактика ESO 137-001 в сузір'ї Південного Трикутника. Вона рухається з такою великою швидкістю, що втрачає свої зірки по шляху.

alt text

Сітчаста туманність IC 4406. Газ і пил, що утворюють її, виходять від вмираючої зірки.

alt text

Галактика "Вир" в сузір'ї Гончих Псів знаходиться на відстані 23 мільйонів світлових років від Землі.

alt text

Протопланетарна туманність "Червоний прямокутник" в сузір'ї Єдинорога.

alt text

Зоряне скупчення Pismis 24, яке лежить в основі великої туманності NGC 6357, розташоване в напрямку сузір'я Скорпіона.

alt text

Туманність "Котяче око", де вмираюча зірка створює скульптуру з пилу і газу.

alt text

Спіральна галактика "Південна Вертушка" в сузір'ї Гідри.

alt text

Тінь Ганімеда на Юпітері. Припускають, що в надрах Ганімеда, супутника Юпітера, на глибині близько 200 км між шарами льоду є океан рідкої води.

alt text

Туманність "Голова мавпи" складається з космічного пилу і газу і знаходиться в сузір'ї Оріона. Тут постійно зароджуються нові зірки.

alt text

Велика туманність Оріона. Самий привабливий для любителів астрономії зимовий об'єкт північного неба - із Землі його можна побачити навіть у польовий бінокль.

alt text

Центавр А - галактика, що знаходиться в сузір'ї Центавра.

alt text

Крабовидная туманність в сузір'ї Тельця є залишком наднової SN 1054.

alt text

Спіральна галактика NGC 1300 в сузір'ї Ерідан. За розмірами вона трохи більша за нашу рідну галактики Чумацький Шлях.

alt text

V838 Єдинорога - змінна зірка в сузір'ї Єдинорога. На прикладі цієї зірки вчені змогли поспостерігати ефект світлової луни.

Поділитись в соціальних мережах

Останні новини

 • 18 грудня 2018 р. 17:03
  Подарунковий сертифікат
  Не знаєш, що подарувати коханій людині, подрузі, другу, мамі, колезі? Подаруй подорож до зірок, незвіданих планет та галактик зі сферичним кінотеатром ATMASFERA 360. Подарунковий сертифікат дає можлив...
 • 23 жовтня 2018 р. 9:20
  Акція!
  Тільки до 26 жовтня! Відвідування Науково-природничого музею + перегляд сеансу з двох сферичних фільмів зі знижкою! Приходь до нас в цифровий планетарій ATMASFERA360, покажи квиток в музей і отримуй -...
 • 10 жовтня 2018 р. 13:33
  ATMASFERA360 на GeoFest Dnipro 2018!
  Сферичний кінотеатр і цифровий планетарій на «GEOFEST DNIPRO 2018»! З 10.10 - 14.10 в м Дніпро пройде перший фестиваль наук про Землю «GEOFEST DNIPRO 2018»! Родзинкою фестивалю стане найсучасніший циф...
2013-2019 © ATMASFERA 360
Розробка: DevRain Solutions