Як навчитися бачити сузір'я

1 червня 2016 р. 15:39

Якщо почати розбиратися в сузір'ях, виявиться, що це не так вже й важко. Щоб легше було орієнтуватись, ATMASFERA 360 пропонує скористатися кількома картинками.

alt text

Ковш Великої Ведмедиці ( Ursa Major ) - найвідоміший астеризм. Знайти Ковш Малої Ведмедиці (Ursa Minor) теж нескладно. Якщо провести пряму через зірки Великої Ведмедиці Мерак ( β ) і Дубге ( α ), які утворюють стінку Ковша, вона вкаже на Полярну зірку, найяскравішу в сузір'ї Малої Ведмедиці.

alt text

У нинішню епоху Полярна зірка знаходиться поблизу від Північного полюса світу і тому майже нерухома при добовому обертанні зоряного неба.

alt text

Якщо прокласти дугу через три зірки ручки Ковша Великої Ведмедиці, то вона вкаже на Арктур Волопаса (Bootes ), який є однією з найяскравіших зірок на нашому небосхилі.

alt text

Одне з найбільш вражаючих сузір'їв Дракон простягається між Великої і Малої Ведмедиці. Між Ковшом Малої Ведмедиці і Вегою можна побачити невеликий неправильний чотирикутник – сузір’є Голова Дракона, а зірки Етамін (γ) і Растабан (β) - це " очі " дракона.

alt text

Поруч з Драконом можна побачити найяскравіші зірки Кассіопеї (Cassiopeia). Вони утворюють букву М , або W.

alt text

Між зірками Альтаїр і Арктур можна знайти сузір'я: Північна Корона (Corona Borealis), Змія (Serpens), Геркулес (Hercules), Змієносець ( Orhiuchus ) і Щит ( Scutum ).

alt text

Рухаючись на схід, можна знайти ще кілька сузір'їв, в тому числі зодіакальних: Пегас ( Pegasus ), зодіакальні сузір’я Козеріг ( Capricornus ), Водолій ( Aquarius ), Риби ( Pisces ).

alt text

Овен (Aries), Телець ( Taurus ), Візник (Auriga), Трикутник (Triangulum), Персей (Perseus), Жираф (Camelopardalis). Найяскравіша зірка Візничого - Капела, у Тельця - Альдебаран. Одна з найзнаменитіших зірок Персея Алголь представляє "око" Медузи Горгони. Сузір'я Візник і Телець можна побачити ближче до 5 -ї години ранку .

alt text

Також поруч з'являються інші цікаві об'єкти, такі як Оріон (Orion), Заєць ( Lepus ), Близнюки (Gemini), Рак (Cancer), Малий Пес (Canis Minor), Рись ( Lynx ). Найбільш яскраві зірки Оріона - Ригель, Бельгейзе і Беллатрикс. Найяскравіші зірки Близнюків - Кастор і Поллукс. Найскладніше розгледіти Рака.

Поділитись в соціальних мережах

Останні новини

 • 27 лютого 2017 р. 14:19
  До Чернігова завітає міжнародний фестиваль фантастичного кіно!
  Поціновувачі фільмів Рідлі Скотта і Стенлі Кубрика можуть радіти – 9 березня у Чернігові відбудеться показ наймаштабнішого міжнародного фестивалю фантастичного короткого метра "BEST SCI FI". До програ...
 • 25 листопада 2016 р. 10:41
  Онлайн-продаж квитків у цифровий планетарій ATMASFERA 360!
  Друзі, у нас відкрився онлайн-продаж квитків в цифровий планетарій у ТРЦ New Wау. Відтепер придбати квиток на улюблене повнокупольне кіно ви зможете не виходячи з дому :) Придбати квитки ви можете за ...
 • 2 листопада 2016 р. 10:33
  ATMASFERA 360 у Чернігові!
  Планетарій і сферичний кінотеатр ATMASFERA 360 повертається до Чернігова! На цей раз - оновлений і вдосконалений! А щоб вас ще більше здивувати, ми збільшили розмір купола і запаслися новими, цікавими...

Коментарі

2013-2017 © ATMASFERA 360
Розробка: DevRain Solutions